امروز چهارشنبه، 3 مرداد 1403
با کتابیار مطالعه لذت بخش را تجربه کنید
محصول جدید «کتابیارپلاس» وارد بازار شد!
آیا می دانید کتابیار چه فوایدی دارد؟
اصلاح وضعیت نشستن و بخصوص وضعیت قرارگیری سر نسبت به بدن
وزن سر که حدود پنج کیلوگرم است، هنگامی که بطور غلط روی ستون مهره ها قرار گیرد (برای مثال هنگام مطالعه که سر به طرف جلو خم می شود) باعث انقباض طولانی مدت ماهیچه های گردن و فشار ناهمگون روی سطح دیسک های بین مهره ای خواهد شد. این حالت باعث آرتروز و ناراحتی های گردن خواهد شد.
نکته دیگر اینکه هنگامی که سر به طرف جلو خم می شود، بالطبع کمر نیز دچار خمیدگی خواهد شد که این وضعیت غلط، بر عملکرد ستون فقرات سینه ای و کمری نیز تاثیر می گذارد. این امر یکی از دلایل آمار بالای ناهنجاریهای ستون فقرات در نوجوانان می باشد.
اصلاح زاویه و فاصله کتاب با چشم و پرهیز از خستگی چشم
در هنگام وضعیت غلط مطالعه کتاب، مطبوعات و ... روی میز، بخاطر خم شدن گردن و اثر جاذبه زمین سر کم کم به طرف پائین متمایل شده و به اصطلاح روی میز می افتد که در این حالت فاصله مناسب چشم با کتاب کم شده و امکان استراحت از چشم نیز سلب می شود. این امر باعث خستگی چشم، و در طولانی مدت نیز موجب عیوب انکساری چشمی خواهد شد.
دقت و تمرکز مطالعه
هنگام مطالعه کتابی که روی میز قرار دارد، اطراف کتاب نیز دیده می شود که این باعث کاهش تمرکز و دقت خواهد شد. در حالی که اگر فاصله و زاویه کتاب با چشم با محیط اطراف کتاب متفاوت باشد، محیط اطراف محو گشته و باعث افزایش دقت و تمرکز روی کتاب خواهد شد.
جلوگیری از انعکاس نور
هنگامی که کتاب، مطبوعات و ... روی میز قرار دارد، نور از سطح کتاب به چشم منعکس می شود. این امر بخصوص در کتابهایی که ورق گلاسه دارند یا زمینه آنها کاملا سفید است بیشتر نمایان می باشد و در این حالت، فرد مطالعه کننده مجبور است که دائما کتاب یا خود را جابجا کند.
جلوگیری از ورق خوردن کتاب
ورق خوردن صفحات کتاب یکی از مشکلاتی است که معمولا مطالعه کننده را مجبور می سازد یا با دست کتاب را نگاه دارد که بعد از مدت کوتاهی خسته خواهد شد و یا شیئی را روی کتاب قرار دهد که معمولا سٌر می خورد و مفید نخواهد بود. کتابیار با ورق گیرهای خود این مشکل را نیز حل کرده است.
آماده سازی کتاب و استفاده از زمان
فقط کافی است کتاب را یکبار باز کرده و روی کتابیار قرار داده تا برای همیشه آماده خواندن باشد و در دفعات بعدی نیز نیازی به جستجوی صفحه نباشد.
تسلط بر کتاب
معمولا هنگامی که کتاب روی میز قرار دارد بر انسان مسلط است و انسان باید جهت خواندن، خود را با آن وفق دهد ولی هنگامی که کتاب روی کتابیار قرار می گیرد وضعیت کاملا برعکس است و شخص با توجه به موقعیت و نیاز خود می تواند کتاب را جابجا کند.
خوشایندی مطالعه و احساس شخصیت مثبت داشتن
کتاب روی کتابیار بسیار زیباتر از هنگامی است که بر روی میز قرار دارد و این زیبائی جاذبه ای است تا شخص را وادار به مطالعه کند که همگان بر آن اقرار دارند. نکته دیگر اینکه به خاطر عدم خستگی جسمی و افزایش تمرکز و تسلط بر کتاب، فرد از کار خود احساس رضایت دارد و این رضایت باعث داشتن احساس شخصیت مثبت و نیز لذت بردن از کار و ادامه دادن آن خواهد شد.
امکانات جدید در «کتابیارپلاس»
  1. اضافه شدن جاخودکاری
  2. قابل استفاده برای موبایل و تبلت در حالت شارژ
  3. قابل شستشو
نکته مهم
برند (نام تجاری) کتابیار(ثبت شده در اداره ثبت علایم تجاری به شماره 134969) و همچنین «گواهی ثبت اختراع کتابیار» و نیز تأییدیه‌های «سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش»، «انجمن فیزیوتراپی ایران» و «انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران»، منحصراً متعلق به محصول معرفی شده در این سایت می‌باشد.
خواهشمند است در خرید کتابیاراز سوء استفاده از این نام در محصولات مشابه دقت لازم را داشته باشید.
تمام حقوق این سایت محفوظ و متعلق به کتابیار می باشد.